Odstraňování graffiti

Dlouhodobě se zabýváme odstraňováním graffiti ze všech druhů povrchů. Za dobu našeho působení jsme zlikvidovali graffiti o celkové ploše cca 12 000 m2. Máme zkušenosti s prací i na historických budovách v pražské památkové zóně. Realizovali jsme řadu zakázek na odstranění graffiti z rozsáhlých dopravních staveb, nebo městského mobiliáře. Mezi naše zákazníky patří soukromí vlastníci nemovitostí, společenství vlastníků, bytová družstva i veřejná správa.

Ve většině případů se provádí čištění chemickou cestou s následným oplachem tlakovou vodou, přičemž konkrétní technologie a výběr chemie závisí především na typu čištěného povrchu. V případě některých porézních omítek, nebo v případě graffiti, které omítku trvale poškodilo a je znatelné i po odstranění, pracovníci změří správný odstín fasádní barvy prostřednictvím spektrometru a pro dokonalý výsledek postižené místo identickým odstínem přetřou.

V případě zájmu o kalkulaci nám pošlete fotografii poškozeného objektu, informace o typu fasády (povrchu) a rozsahu poškození. Obratem Vám spočítáme závaznou cenu za odstranění. V rámci Prahy neúčtujeme žádné cestovní výlohy. Na místě nepotřebujeme přívod vody ani elektřiny. Vše si vozíme s sebou.

Video 1 – Odstraňování graffiti z omítky

Video 2 – Odstraňování graffiti z plechového (neporézního) obkladu bytového domu

Firma Austur využívá převážně chemické prostředky od společnosti Nortech. Tato firma disponuje vlastním know-how získaným dlouholetou činností v oboru. Je členem německého sdružení antigraffiti (Gütegemeinschaft Anti-Graffiti E.V.), který působí pod záštitou německého RAL-Institutu.

Kromě konvenčních technologií experimentálně využíváme k odstranění graffiti též horkou páru a suchý led.


Mám zájem o tuto službu

© 2017 AUSTUR s.r.o. Všechna práva vyhrazena